27. juni - 2. juli 2017


Konserter i Sandefjord:

 

27. juni
tirsdag (k1)

Poet, ta opp din lutt...
— 

Sandefjord kunst- og kulturkirke, 18:00

CLARKE / SONATE FOR BRATSJ og klaver
lars anders tomter, bratsj
kathryn stott, klaver

KIELLAND / NOCTURNE
EGGE / FANTASI
CHRISTIAN GRØVLEN, klaver

MOZART / KVINTETT FOR KLAVER OG BLÅSERE, K452
LEIF OVE ANDSNES, klaver
CHRISTOPH HARTMANN, OBO
IB HAUSMANN, KLARINETT
MARTIN KUUSKMANN, FAGOTT
ANDREJ ŽUST, HORN

CHAUSSON / CHANSON PERPETUELLE
RUBY HUGHES, SOPRAN
CHRISTIAN IHLE HADLAND, KLAVER
ŠKAMPA QUARTET

JANáčEK / INTIMe brev
ŠKAMPA QUARTET

For programomtale klikk her

27. juni
tirsdag (k2)

Måneskinn
— 

Sandar kirke, 21:00

messiaen / appell interstellaire
ANDREJ ŽUST, HORN

STRAVINSKY / SUITE ITALIENNE (ETTER PULCINELLA)
TAI MURRAY, FIOLIN
CHRISTIAN GRØVLEN, klaver

DEBUSSY / SONATE FOR CELLO & klaver
ISTVáN VáRDAI, CELLO
KATHRYN STOTT, klaver

SCHÖNBERG / PIERROT LUNAIRE
TORA AUGESTAD, MEZZOSOPRAN
CHRISTIAN IHLE HADLAND, klaver
IB HAUSMANN, KLARINETT
MAIKEN MATHISEN SCHAU, FLØYTE
Liv hilde klokk, fiolin
torunn stavseng, cello
BJARTE ENGESET, DIRIGENT

For programomtale klikk her

 

28. juni
onsdag (k3)

Fra Nordheim til Mozart
— 

Sandar kirke, 15:00

NORDHEIM / TRE stanze FOR KONTRABASS
ALBERTO BOCINI,KONTRABASS

RAVEL / SONATE FOR FIOLIN OG klaver
tai murray, FIOLIN
Kathryn stott, klaver

FAURé / LA BONNE CHANSON
RUBY HUGHES, sopran
KATHRYN STOTT, klaver
Škampa quartet
alberto bocini, kontrabass

SOMMERFELDT / DIVERTIMENTO FOR FAGOTT OP. 25
MARTIN KUUSKMAN, FAGOTT

MOZART / KLAVER TRIO, K. 542
LEIF OVE ANDSNES, KLAVER
HENNING KRAGGERUD, FIOLIN
CHRISTIAN POLTéRA, CELLO

For programomtale klikk her

28. juni
onsdag (k4)

Rått, dypt og mykt som fløyel!
— 

Sandefjord kunst- og kulturkirke, 18:00

JANáčEK / SONATE FOR FIOLIN OG klaver
HENNING KRAGGERUD, FIOLIN  
KATHRYN STOTT, klaver

JANSON / senza pedales / NOVEMBER ´62
CHRISTIAN GRØVLEN, klaver

ATTERBERG / SUITE FOR FIOLIN, BRATSJ OG STRYKEORKESTER
HENNING KRAGGERUD, FIOLIN
LARS ANDERS TOMTER, BRATSJ
ENSEMBLE ALLEGRIA

OLAV BERG / VERTIGO FOR SOLO FAGOTT
MARTIN KUUSKMANN, FAGOTT

MOZART / LARGHETTO & ALLEGRO FOR 2 KLAVERer
STRAVINSKY / KONSERT FOR 2 KLAVERer
LEIF OVE ANDSNES, KLAVER
VIKINGUR ÓLAFSSON, KLAVER

For programomtale klikk her

 

28. juni
onsdag (k6)

Solodanser med Bach
— 

Sandar kirke, 20:00

BACH / CELLOSUITER 1, 3 & 5
ISTVáN VáRDAI, CELLO

For programomtale klikk her

29. juni
torsdag (k8)

Versjoner du aldri har hørt
— 

Sandefjord kunst- og kulturkirke, 15:00

BACH / PRELUDE, LOURE & GAVOTTE FRA PARTITA NR.3 I E
BENJAMIN SCHMID, FIOLIN
STIAN CARSTENSEN, akkordeon

BACH / ADAGIO FRA FIOLINKONSERT I E
BENJAMIN SCHMID, FIOLIN
ENSEMBLE ALLEGRIA

DUDA / KONSERT FOR TUBA OG STRYKERE "MATALKA"
ANDREAS HOFMEIR, TUBA
ENSEMBLE ALLEGRIA

BACH / DOBBEL KONSERT I C MOLL, ARR. BRATSJ & FAGOTT       
LARS ANDERS TOMTER, BRATSJ
MARTIN KUUSKMANN, FAGOTT
ENSEMBLE ALLEGRIA

For programomtale klikk her

 

29. juni
torsdag (k10)

Forklaret natt
— 

Sandar kirke, 19:00

THORESEN / INVOCATION OF CRYSTAL WATERS 
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

RESPIGHI / IL TRAMONTO 
RUBY HUGHES, SOPRAN
ŠKAMPA QUARTET

MOZART / klaverKONSERT NR. 20 i d moll, K466
KATHRYN STOTT, KLAVER
ENSEMBLE ALLEGRIA OG FESTIVALBLÅSERE

ALMA MAHLER / TRE SANGER
RUBY HUGHES, SOPRAN
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

SCHÖNBERG / VERKLÄRTE NACHT (SEXTETT VERSJON) 
BENJAMIN SCHMId, tai murray FIOLIN
JENnIFER STUMM, LARS ANDERS TOMTERBRATSJ
CHRISTIAN POLTéRA, ISTVáN VáRDAI, CELLi

For programomtale klikk her

29. juni
torsdag (k11)

Slutten
— 

Sandefjord kunst- og kulturkirke, 22:00

SÆVERUD / KJEMPEVISeSLÅTTEN 
CHRISTIAN GRØVLEN, klaver

JANSON / BAGHDAD BLUES
ENSEMBLE ALLEGRIA

SHOSTAKOVICH / SONATE FOR BRATSJ OG KLAVER
JENnIFER STUMM, BRATSJ
vikingur ÓLAFSSON, KLAVER

r. STRAUSS / METAMORPHOSEN
ENSEMBLE ALLEGRIA

For programomtale klikk her

 

30. juni
fredag (k12)

Balkanisert
— 

Sandar kirke, 15:00

BIBALO / FIRE BALKANDANSER 
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

LISZT / UNGARSK RAPSODI NR. 8
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

BALKAN fantasi
STIAN CARSTENSEN, akkordion

BRAHMS / klaverKVARTETT NR. 1 I G MOLL
TAI MURRAY, FIOLIN
JENnIFER STUMM, BRATSJ
CHRISTIAN POLTéRA, CELLO
VIKINGUR ÓLAFSSON, KLAVER

For programomtale klikk her

30. juni
fredag (k14)

La Belle Époque
— 

Sandar kirke, 19:00

DEBUSSY / CHILDREN´S CORNER
CHRISTIAN IHLE HADLAND, klaver

FAURé / CELLO SONATE NR. 2
CHRISTIAN POLTéRA, CELLO
KATHRYN STOTT, klaver

CHAUSSON /  POEME, OP.25 
TAI MURRAY, FIOLIN
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

FRANCK / KLAVERKVINTETT I F MOLL
KATHRYN STOTT, KLAVER
ŠKAMPA QUARTET

For programomtale klikk her

 

30. juni
fredag (k15)

Flere danser med Bach
— 

Sandar kirke, 22:00

BACH / CELLOSUITER 2, 4 & 6
ISTVáN VáRDAI, CELLO

For programomtale klikk her

1. juli
lørdag (k17)

1-2-3-4-5
— 

Sandar kirke, 18:00

BOCINI / STRAUSSMARERITT FOR SOLO KONTRABASS
ALBERTO BOCINI, KONTRABASS

BENJAMIN / VIOLA, VIOLA
jennifer stumm, BRATSJ
lars anders tomter, BRATSJ

POPPER / REQUIEM FOR TRE CELLI OG KLAVER 
CHRISTIAN POLTéRA, CELLO
ISTVáN VáRDAI, CELLO
LUKአPOLáK, CELLO
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

tuba kvartett extravaganza
andreas hofmeir, tuba
tubaer og slagverk fra marinemusikken

MOZART / KLARINETTKVINTETT
IB HAUSMANN, KLARINETT
ŠKAMPA QUARTET

For programomtale klikk her

 

1. juli
lørdag (k18)

Farlig lidenskap
— 

Sandefjord kunst- og kulturkirke, 21:00

KVANDAL / LEGENDE FOR FAGOTT OG KLAVER   
MARTIN KUUSKMANN, FAGOTT
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

JANACEK/ STRYKEKVARTETT NR. 1, ´KREUTZERsonaten´
ŠKAMPA QUARTET 

MAHLER / RÜCKERT LIEDER
RUBY HUGHES, SOPRAN
CHRISTIAN IHLE HADLAND, KLAVER

BRITTEN / SEKS METAMORFOSER FOR OBO
CHRISTOPH HARTMANN, OBO

BARTOK / SONATE FOR 2 KLAVERER OG slagverk
CHRISTIAN IHLE HADLANDCHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER
JON KLAVENÆS, ØIVIND ULF STØMER, slagverk

For programomtale klikk her

2. juli
søndag (k19)

Kaleidoskop fra Wien
— 

Sandefjord kunst- og kulturkirke, 13:00

FORELLE BLUE /
BENJAMIN SCHMID, FIOLIN
stian carstensen, akkordion

BERG / KAMMERKONSERT
BENJAMIN SCHMID, FIOLIN
CHRISTIAN IHLE HADLAND, KLAVER
CHRISTOPH HARTMANN, OBO
MARTIN KUUSKMANN, FAGOTT
IB HAUSMANN, KLARINETT
ANDREJ ŽUST, HORN
BLÅSERE FRA MARINEMUSIKKEN
BJARTE ENGESET, DIRIGENT

SCHUBERT / DER HIRT AUF DEN FELSEN
AKSEL RYKKVINSOPRAN
IB HAUSMANN, KLARINETT
CHRISTIAN IHLE HADLAND, KLAVER

SCHUBERT / ørretkviNTETten
KATHRYN STOTT, klaver
ALBERTO BOCINI, KONTRABASS
TRIO TAUS (Liv hilde klokk, fiolin;
ida bryhn, bratsj; torun stavseng, cello)

For programomtale klikk her

 

2. juli
søndag (k20)

En elv av Glass
— 

Sandar kirke, 16:30

Philip Glass / etyder
VIKINGUR ÓLAFSSON, KLAVER

For programomtale klikk her

 

2. juli
søndag (k21)

La Valse
— 

Sandefjord kunst- og kulturkirke, 18:30

MOZART / HORNKVINTETT, k407
ANDREJ ŽUST, HORN
TRIO TAUS
LARS ANDERS TOMTER, BRATSJ

RACHMANINOV / SUITE NR.2 FOR 2 KLAVERer
christian ihle hadland, KLAVER
kathryn stott, KLAVER

RAVEL / LA VALSE
KATHRYN STOTT, KLAVER
CHRISTIAN GRØVLEN, KLAVER

GULDA / CELLOKONSERT ARR. FIOLIN
BENJAMIN SCHMID, FIOLIN
MARINEMUSIKKEN
BJARTE ENGESET, DIRIGENT

ENESCU / OKTETT
ESTHER HOPPE, helena Jiříkovská, tai murray, Adéla Štajnochrová, FIOLIN
LARS ANDERS TOMTER, JENnIFER STUMM, BRATSJ
CHRISTIAN POLTéRA, LUKአPOLáK, CELLO

For programomtale klikk her


Konserter øvrige steder i fylket:
 

28. juni
onsdag (v5)

Lykkelige musikanter
— 

Jarlsberg Hovedgård, 18:00

DOHNáNYI / STRYKETRIO
TRIO TAUS 

MOZART / OBOKVARTETT
CHRISTOPH HARTMANN, OBO
TRIO TAUS

HAYDN / divertimento i ess dur, hob.IV:5
ANDREJ ŽUST, HORN  
TRIO TAUS

BRÆIN / DE GLADE MUSIKANTER, op.1
IB HAUSMANN, KLARINETT
TRIO TAUS

For programomtale klikk her

28. juni
onsdag (v7)

Et rom med utsikt
— 

Verdens Ende. Rotunden Nasjonalparksenteret, 20:00

DVOřáK / STRYKEKVARTETT NR.12 I F, ´den AMERIKANSKe´
ŠKAMPA QUARTET      

BOTTESINI / KONTRABASS KONSERT NR.2
AlBERTO BOCINI, KONTRABASS
ŠKAMPA QUARTET

For programomtale klikk her

 

29. juni
torsdag (v9)

Brev fra Wolfgang
— 

Borre middelalderkirke, 18:00

schubert / stryketrio i B dur, d.471
TRIO TAUS

MOZART / DIVERTIMENTO, K.563
TRIO TAUS

For programomtale klikk her

30. juni
fredag (v13)

Søvnløs
— 

Nøtterøy kirke, 19:00

BACH / GOLDBERGVARIASJONENE
TRIO TAUS

For programomtale klikk her

 

1. juli
lørdag (v16)

Lunsj med Amadeus
— 

Engø gård, 15:00

MOZART / overtyre til figaros bryllup, arr. blåseoktett
CHRISTOPH HARTMANN, OBO; IB HAUSMANN, KLARINETT
MARTIN KUUSKMAN, FAGOTT; ANDREJ ŽUST, HORN
BLÅSERE FRA MARINEMUSIKKEN

krommer / partita i f dur, op. 57
CHRISTOPH HARTMANN, OBO; IB HAUSMANN, KLARINETT
MARTIN KUUSKMANn, FAGOTT; ANDREJ ŽUST, HORN
BLÅSERE FRA MARINEMUSIKKEN

kodály / kállai kettos
MOZART / EINE KLEINE NACHTMUSIK

ANDREAS HOFMEIR, TUBA
TUBAER FRA MARINEMUSIKKEN

MOZART / sonate (duo) for fagott og cello, k.292 (arr.kontrabass)
martin kuuskmann, fagott; Alberto bocini, kontrabass

MOZART / BLÅSEOKTETT I c moll K. 388
CHRISTOPH HARTMANN, OBO; IB HAUSMANN, KLARINETT
MARTIN KUUSKMANn, FAGOTT; ANDREJ ŽUST, HORN
BLÅSERE FRA MARINEMUSIKKEN

For programomtale klikk her

 

Forhåndsbestilling av program

Ditt navn *
Ditt navn
Din postadresse
Din postadresse

det tas forbehold om endringer i programmet