FDSC_0054-4.jpg

26. Juni
tirsdag (k1)

Åpningskonsert

Sandefjord kirke, 18:00 (varighet: 90 min.)

W.A.MOZART / ´DIES BILDNiS IST BEZAUBERND SCHÖN´ (TAMINO´S ARIe FRa tryllefløyten, k.620)
BROR MAGNUS TØDENES, TENOR
festival ensemble

W.A.MOZART, ARR. to klaverer av E. GRIEG / klaverSONATe I C-dur, K.545
PIERS LANEKATRINE GISLINGE, klaverer

Edvard GRIEG / 6 sanger Til tekster av HENRIK IBSEN, OP.25
BROR MAGNUS TØDENES, TENOR  
PIERS LANE, klaver

BENT SØRENSEN / DANCERS AND DISAPPEARANCE (verdenspremiere)
DANISH STRING QUARTET
ANDREAS BORREGAARD, AkkORDeON

w.a.MOZART / klaverkonsert Nr.12 I A-dur, K.414 (VERSjon med strykekvartett) 
KATRINE GISLINGE, klaver
DANISH STRING QUARTET

Les mer om programmet her

26. Juni
tirsdag (k2)

Hyggeligt

Sandefjord kirke, 21:00 (varighet: 85 min.)

NIELS GADE / FANTASistykker op.43
SHARON KAM, klarinett
katrine gislinge, klaver

NIELS GADE / Martsfiolerne
Carl NIELSEN / Underlige Aftenlufte; 
Solnedgang
Franz Schubert / Was ist Sylvia; 
Du Bist die Ruh; die forelle
AKSEL RYKKVIN, BARyTON
PIERS LANE, klaver

Robert SCHUMANN / ADAGIO & ALLEGRO, op.70
SANDRA LIED HAGA, CELLO
PIERS LANE, klaver

W.A.MOZART / klarinettkvintett, k.581
SHARON KAM, klarinett
DANISH STRING QUARTET

Les mer om programmet her

 

27. juni
onsdag (k3)

Evig moderne

Sandefjord kirke, 18:00 (varighet: 85 min.)

TOBIAS BROSTRÖM / DREAM VARIAsjoner (2011)
COLIN CURRIE, slagverk
HÅKAN HARDENBERGER, TRoMPET

TORU TAKEMITSU / PATHS (1994 - IN MEMORIAM WITOLD LUTOSLAWSKI)
HÅKAN HARDENBERGER, TRoMPET  

BRETT DEAN / THE SCENE OF THE CRIME (2017)
COLIN CURRIE, slagverk
HÅKAN HARDENBERGER, TRoMPET

LUDWIG VAN BEETHOVEN / strykekvartett Nr. 15 I A-moll, OP.132
DANISH STRING QUARTET

Les mer om programmet her

27. juni
onsdag (k4)

Naturale

Sandefjord kirke, 21:00 (varighet: 85 min.)

FRANCESCO PAOLO TOSTI / utvalgte sanger
BROR MAGNUS TØDENES, TENOR  
PIERS LANE, klaver

LUCIANO BERIO / NATURALE (1985)
LARS ANDErS TOMTER, bratsj
COLIN CURRIE, slagverk

TRAD./NORDIsk folkemusikk (fra albumet ´WOOD WORK´)
DANISH STRING QUARTET

Les mer om programmet her

 

27. juni
onsdag (k5)

Sei solo

Sandefjord kirke, 23:00 (varighet: 55 min.)

BENT SØRENSEN / FANTASIA APPASIONATA
KATRINE GISLINGE, klaver

J.S.BACH / SARABANDE fra CELLO SUITE Nr. 2 I D-moll, BWV 1008
LARS ANDERS TOMTER, bratsj

BENT SØRENSEN / NOCTURNE Nr.6
KATRINE GISLINGE, klaver

J.S.BACH / GIGUE FRa PARTITA Nr. 2 IN D-moll, BWv 1004
LIZA FERSCHtMAN, fiolin

TRAD. / Gjendines Bådnlåt
AKSEL RYKKVIN, BARyTON

BENT SØRENSEN / SIGRIDS vuggevise
ANDREAS BORREGAARD, AkkORDEON

Svensk FOLKeSaNG / ´FÄBODSPSALMEN´
HÅKAN HARDENBERGER, TRoMPET

J.S.BACH / MENUET FRa CELLO SUITE Nr. 1 IN G-dur, BWV 1007
SANDRA LIED HAGA, CELLO

BENT SØRENSEN / NOCTURNE Nr.12
PIERS LANE, klaver

J.S.BACH / SARABANDE FRa CELLO SUITE Nr. 1 IN G-dur, BWV 1007
SANDRA LIED HAGA, CELLO

BENT SØRENSEN / SERENISSIMA
LIZA FERSCHtMAN, fiolin

Percy Grainger / ´Blithe Bells´ - basert på J.S.Bachs ´Sheep May safely Graze´ fra Kantate BWV 208. 
PIERS LANE, klaver

Les mer om programmet her

28. juni
torsdag (k6)

Høstluft

Sandefjord kirke, 18:00 (varighet: 95 min.)

ARVO PÄRT / FRATRES (1977)
LIZA FERSCHtMAN, fIOLIN
ANDREAS BORREGAARD, AkkORDION

HENRY PURCELL / ´song of the cold genius´ FRa KING ARTHUR (1691)
AKSel RYKKVIN, BARyTON
ANDREAS BORREGAARD, AkkORDeON

CARL NIELSEN / ved en ung kunstners båre (1910)
DANISH STRING QUARTET

W.A.MOZART / kvarTETt Nr.17 I B-dur, K.458 (´jakten´)
DANISH STRING QUARTET

JOHANNES BRAHMS / kLARINETtkvintett, OP.115       
SHARON KAM, klARINETt
DANISH STRING QUARTET

Les mer om programmet her

 

28. juni
torsdag (k7)

Det vakreste i livet
— 

Sandefjord kirke, 21:00 (varighet: 95 min.)

bent sørensen / romance
håkan hardenberger, trompet
katrine gislinge, klaver

robert schumann / dichterliebe, op.48 
bror magnus tødenes, tenor
piers lane, klaver

franz schubert / strykekvintett i c-dur, d.956
danish string quartet
sandra lied haga, cello

Les mer om programmet her

28. juni
torsdag (k8)

Kongen av Danmark
— 

Sandefjord kirke, 23:00 (varighet: 65 min.)

morton feldman / the king of denmark (1964)
colin currie, slagverk

rolf wallin / elegy (2009)
håkan hardenberger, trompet
andreas borregaard, akkordeon

bent sørensen / looking on darkness (2000)
andreas borregaard, akkordeon

john dowland / 7 lachrymae pavans (1604)
danish string quartet
lars anders tomter,
bratsj
andreas borregaard, akkordeon

john dowland / 2 sanger: ´flow my tears´ og ´if my complaints´
aksel rykkvin, baryton
andreas borregaard, akkordeon

benjamin britten / lacrymae op.43 (1976)
lars anders tomter, bratsj

Les mer om programmet her

 

29. juni
fredag (k9)

Chiaroscuro
— 

Sandefjord kirke, 18:00 (varighet: 90 min.)

remembering jussi björling / Utvalgte Sanger
bror magnus tødenes, tenor
piers lane, klaver

luciano berio / sequenza XIII (chanson) (1995)
andreas borregaard, akkordeon

bent sørensen / schattenlinie (2010)
sharon kam, klarinett
lars anders tomter, bratsj
katrine gislinge, klaver

franz schubert / klavertrio i b-dur, d.898
liza ferschtman, fiolin
sandra lied haga, cello
piers lane, klaver

Les mer om programmet her

29. juni
fredag (k10)

Finale
— 

Sandefjord kirke, 21:00 (varighet: 90 min.)

joseph haydn / mermaid song, hob.XXVIa:25
inga lohne-otterstad, sopran
piers lane, klaver

W.A.Mozart / utdrag fra tryllefløyten, k.620

der vogelfänger bin ich ja
aksel rykkvin, baryton (papageno)

duett papageno/papagena
inga lohne-otterstad, sopran
aksel rykkvin, baryton
festival ensemble

george enescu / legende (1906)
håkan hardenberger, trompet
piers lane, klaver

joe duddell / catch (2017)
håkan hardenberger, trompet
colin currie, slagverk

bent sørensen / disappearance
andreas borregaard, akkordeon

johan svendsen / oktett for strykere, op.3
liza ferschtman, fiolin
Kjell tomter, fiolin
lars anders tomter, bratsj
sandra lied haga, cello
danish string quartet

Les mer om programmet her


tirsdag 26. - fredag 29. juni

Festivalpass

gir tilgang til alle 10 konserter


DET TAS FORBEHOLD OM ENDRINGER I PROGRAMMET